Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

W ostatnim poście niesłusznie założyłam, że z pewnością każdy zna zestawy kolorystyczne, których należy wystrzegać się we wnętrzach. Dlatego dzisiaj przygotowałam krótką listę:

 

– żółty i różowy;

– niebieski i zielony;
– niebieski i fioletowy;
– niebieski i czerwony;
– niebieski i żółty
– brązowy i szary;
– brązowy i czarny;
– czerwony i żółty;
– czerwony i zielony;
– czerwony i fioletowy;
– czerwony i różowy;

Takich zestawów oczywiście jest o wiele więcej. Połączenia kolorystyczne, które są popularne w przypadku produktów użytku codziennego, niekoniecznie sprawdzą się w roli kolorów ścian w pomieszczeniach. 

Dla osób, które niezbyt pewnie czują się w temacie doboru kolorów, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie monochromatycznej barwy ścian i uzupełnianie jej o akcenty kolorystyczne. Mimo wszystko, nie wszyscy wyobrażają sobie przebywanie w biało-czarno-szarych wnętrzach i właśnie dla tych osób z pomocą przychodzi wzornik kolorów firmy Śnieżka. Jak z niego korzystać?

2. wybierz kolor, który ma stanowić kolor podstawowy w pomieszczeniu;
3. na stronie ukażą się propozycje kolorów pasujących do wybranego przez Ciebie odcienia.

Prawda, że proste? A już w następnym poście, krok po kroku, przedstawię podstawowe zasady łączenia kolorów i przygotuję kilka uniwersalnych zestawów, które sprawdzają się we wnętrzach.

Przebieg pracy nad aktualnym projektem znajdziesz na naszych profilach instagramowych

:

JOLA