Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480
Jest jeden powód – za to, że nie poznaliśmy się wcześniej! Gdzie on był przez tyle czasu?! Naprawdę jestem oczarowana tą podłogą! Pisząc tego posta siedzę na balkonie i podziwiam zachód słońca – tak to można pracować. 🙂
Jeżeli śledzisz blogi wnętrzarskie to z pewnością zauważasz, że nie tylko ja jestem zachwycona deskami GUMI – kilka innych blogerek również skusiło się na metamorfozę swojego balkonu i są z tego bardzo zadowolone. Jakie są największe zalety tej podłogi?

 

 

ESTETYKA

 

Niewątpliwie jest jedną z najważniejszych kwestii na etapie wyboru podłogi. Od zawsze podobały mi się drewniane tarasy i balkony więc wybór był jednoznaczny.

ŁATWY MONTAŻ

 

Cierpię na chroniczny brak czasu… zapewne jak większość ludzi w obecnych czasach. Nie wiem co to dzień wolny i nie wyobrażam sobie jak można się nudzić! W związku z tym szukałam rozwiązania, które będzie łatwe i szybkie do samodzielnego wykonania (nie chciałam dodatkowo płacić za pomoc fachowców – np. w przypadku płytek sam materiał wyszedłby niedrogo jednak usługa ich położenia znacznie nadszarpnęłaby domowy budżet).

MOŻLIWOŚĆ DEMONTAŻU

 

O tym, dlaczego miało to dla mnie bardzo duże znaczenie pisałam TUTAJ.

ŁATWA PIELĘGNACJA

 

Mówiłam już, że nie dysponuję zbyt dużą ilością wolnych godzin w tygodniu? Wiadomo, że o drewno na balkonie należy dbać jednak nie wyobrażam sobie co kwartał śmigać z olejami. W moim przypadku (balkon posiada zadaszenie oraz jest ograniczony ścianami bocznymi) olejowanie wymagane jest zaledwie raz do roku. Pełna wygoda! W dodatku niezbędne produkty dostępne są na stronie producenta – nie muszę się więc zamartwiać, który olej będzie właściwy do moich desek.

MAKSIMUM RADOŚCI

 

Użytkowanie balkonu to dla mnie super sprawa – w dni wolne od pracy, gdy poranki są nieco dłuższe jem na nim śniadanie. Pracując wieczorami również wybieram balkonową podłogę zamiast biurka czy sofy. Nawet nocą, gdy w mieszkaniu nadal jest gorąco, wychodzę na balkon napić się czegoś zimnego i popatrzeć na niebo. Samo układanie podłogi to także dobra zabawa (pewnie dlatego, że nie trwało to zbyt długo – cierpliwość nie jest moją mocną stroną, lubię od razu widzieć efekt swojej pracy).

MINIMUM OBLICZEŃ

 

Kilkukrotnie podchodziłam do planów obliczenia ilości materiału potrzebnego do wykonania podłogi na balkonie. Zawsze jednak wygrywał brak czasu. Tym razem wykonanie obliczeń było banalnie proste (pisałam o tym TUTAJ).

CIEPŁO DREWNA

 

Kto mnie zna ten wie, że moje preferencje są dosyć skrajne. Z jednej strony mogłabym żyć w pomieszczeniach wykonanych z betonu architektonicznego i wcale nie uważałabym ich za „zimne”! Z drugiej jednak strony uwielbiam ciepło drewna – zarówno dosłownie jak i w przenośni. Niektóre elementy bezwzględnie muszą być drewniane (jak np. parapety, schody czy właśnie podłoga na balkonie). Jestem wiecznym zmarzluchem i nie wyobrażam sobie o poranku stawać bosymi stopami na zimnych płytkach!

JAKOŚĆ

 

Remontując i urządzając swoje mieszkanie od początku kierowałam się zasadą, aby nie szukać oszczędności tam, gdzie nie warto tego robić. Wolę raz zainwestować w produkty bardzo dobrej jakości niż co rok lub co dwa lata przeprowadzać remont balkonu! Deski GUMI dzięki zastosowaniu materiałów o najwyższej jakości, świetnie sprawdzają się w skrajnie różnych warunkach atmosferycznych, a co najważniejsze – są na nie odporne! Więcej informacji technicznych znajdziesz TUTAJ.
Jeżeli nadal poszukujesz idealnej podłogi to polecam „gumitaras„. Więcej zdjęć mojego balkonu znajdziesz w poprzednim poście oraz na profilu instagramowym.
* post powstał przy współpracy z firmą Drewex.