Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Cegła na ścianie w naszym przedpokoju od samego początku bardzo nam się spodobała. Wam chyba również, o czym świadczą liczne pytania w tym temacie. Aktualnie przedpokój prezentuje się już nieco inaczej niż w poście, w którym znalazły się zdjęcia BEFORE&AFTER PRZEDPOKOJU. Zaszły zmiany, o których pisałam w jednym z noworocznych postów. Zmiany te już niedługo zobaczycie na blogu a tymczasem odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące cegły na ścianie w moim mieszkaniu.

DSC_0211

 

JAKA TO CEGŁA?

Cegłę kupiliśmy w Leroy Merlin. Jest to płytka elewacyjna LOFT BRICK CEGŁA STONE MASTER.

 

JAKI JEST KOSZT WYKONANIA ŚCIANY Z CEGŁY?

Koszt wykonania takiej ściany jest zmienny w zależności od powierzchni ściany,  na której ma znajdować się cegła i ceny wybranego modelu oraz tego, czy cegłę kładzie się samodzielnie, czy też korzysta się z pomocy fachowca. W naszym przypadku koszt zakupów materiałów wraz z robocizną wyniósł ok. 1 000 zł.

 

CZY WARTO KUPIĆ TAŃSZĄ CEGŁĘ?

Moim zdaniem nie warto. Złej jakości cegła nie będzie się dobrze prezentowała na ścianie, a jej demontaż w późniejszym czasie i wymiana na cegłę lepszej jakości będzie kłopotliwym procesem. W sytuacji, gdy koszty wydają się być zbyt wysokie a chęć posiadania cegły na ścianie w mieszkaniu jest ogromna, warto zainwestować w dobrej jakości tapetę imitującą cegłę (ciekawe modele znaleźć można np. na www.tapetuj.pl). Tapetę w każdej chwili można będzie w prosty sposób zerwać i na jej miejsce położyć płytki a dobrej jakości tapeta zdecydowanie będzie wyglądała lepiej niż kiepskiej jakości płytki.

 

CZY CEGŁĘ NALEŻY CZYMŚ ZAIMPREGNOWAĆ?

Tak. Naszą ścianę pokryliśmy impregnatem do kamienia, który również kupiliśmy w Leroy Merlin. Po nałożeniu impregnatu cegła zyskała piękny kolor.

 

*post powstał przy współpracy z www.tapetuj.pl