Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Dzisiaj post, w którym postaram się w wielkim skrócie przedstawić to, co większość z Was interesuje najbardziej w temacie wiosennej metamorfozy mojej kuchni, czyli CO? SKĄD? ZA ILE, a także W JAKIM CZASIE?

fot. Jolanta Drąszcz-Kowalska

 

Zdecydowanie najdłużej trwało położenie dekoracyjnej struktury na ścianie imitującej beton. Ten etap zajął nam aż 3 dni a to z uwagi na fakt, że w celu wykonania takiej struktury należy położyć na ścianie kilka warstw a czas schnięcia każdej z nich trwa od kilku do kilkunastu godzin. Wszystkie szczegóły dotyczące czasu schnięcia poszczególnych warstw oraz sposobu ich nakładania znajdziecie TUTAJ. Do wykonania betonowej ściany potrzebowaliśmy:

Koszt wykonania struktury dekoracyjnej imitującej beton wyniósł 207,27 PLN

fot.: https://www.facebook.com/MagdalenaWidenkaFotografia/?fref=ts

 

Pomalowanie dwóch ścian, sufitu, przemalowanie cegły oraz szafek kuchennych zajęło nam zaledwie 1 dzień! Jakich produktów użyliśmy na tym etapie?

 

  • Śnieżka zacieki – plamy – 1 opakowanie wystarczyło na pomalowanie sufitu i dwóch ścian. Farba ma bardzo gęstą konsystencję ale bardzo dobrze kryje i już jedna warstwa poradziła sobie z plamami po oleju na ścianie i suficie! (41,20 PLN / 1 l)

fot. Magdalena Widenka

 

  • Farba plamoodporna Magnat CERAMIC – zużyliśmy pół opakowania na przemalowanie cegieł. Dwie warstwy świetnie poradziły sobie ze zmianą koloru cegły z czerwonej na białą. Co najważniejsze – teraz cegła posiada właściwości pozwalające na mycie ich z użyciem detergentów! Bardzo mi na tym zależało, bo cegły znajdują się tuż przy płycie grzewczej. (84,60 PLN / 2,5 l)

fot. Magdalena Widenka

 

Górne szafki kuchenne pomalowane zostały białą farbą. Kolor dolnych szafek uzyskałam mieszając farbę Indygo z farbą Niebieski ciemny w proporcji 1:1.

fot. Magdalena Widenka

 

 

Koszt całej metamorfozy wyniósł dokładnie 389,77 zł. Sporo farb nam pozostało i z pewnością wykorzystamy je do metamorfozy innych przedmiotów znajdujących się w naszym mieszkaniu. Sami jednak przyznajcie, że totalna metamorfoza kuchni w 4 dni za niespełna 400 zł to świetny wynik. 🙂

W planach było jeszcze przemalowanie uchwytów szafek kuchennych na kolor złoty lub miedziany. Długo nie mogłam się zdecydować, który z kolorów wybrać, a ostatecznie uchwyty pozostały bez zmian, bo bardzo dobrze skomponowały się z nową kolorystyką szafek. Teraz pozostaje mi wymyślić, do czego wykorzystamy złoty i miedziany spray. 🙂

 

fot. Magdalena Widenka

* post powstał w ramach współpracy z marką Magnat i Śnieżka