Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Pośrednik idealny – czy taki w ogóle istnieje? Jeżeli tak, to jak go znaleźć?


Rozsiądź się wygodnie, przygotuj coś do pisania i włącz serwis z ogłoszeniami…

 


Pierwsze kroki w kierunku zakupu nieruchomości zostały poczynione, wiele nocy zostało zarwanych na dyskusji mającej doprowadzić do wyboru pomiędzy domem a mieszkaniem?

Bez względu na to, czy wybór padł na dom, czy na mieszkanie, bez względu na to czy słuszną decyzją okazał się dom zakupiony u dewelopera, czy też mieszkanie w kamienicy i bez względu na to, czy nieruchomość zostanie zakupiona czy wynajęta – mam nadzieję, że przekonałam Cię do skorzystania z usług pośrednika nieruchomości. Dzisiaj przekażę Ci kilka moich sposobów na znalezienie tego właściwego. 😉

Dobry pośrednik przeprowadzi Cię szybko, sprawnie i bezboleśnie przez proces zakupu nieruchomości. Zły sprzeda Ci tę nieruchomość, która zalega wśród jego ogłoszeń od bardzo dawna lub od której otrzyma najwyższą prowizję. Idealny pośrednik pomoże w rozwiązaniu wszelakich problemów. Nieodpowiedni zostawi Cię na pastwę losu zaraz po podpisaniu aktu notarialnego i otrzymaniu zapłaty. Jak więc zweryfikować, z którym pośrednikiem nieruchomości warto współpracować, a którego lepiej omijać z daleka?

 
1. Wypisz listę cech, które musi posiadać Twoja idealna nieruchomość – więcej porad na ten temat znajdziesz tutaj;
2. Znajdź biura nieruchomości znajdujące się w Twojej okolicy;
3. Zadzwoń do każdego z nich i zadaj dwa podstawowe pytania:
– czy posiadają w swojej ofercie nieruchomości spełniające Twoje wymagania?dobry pośrednik nieruchomości powinien bardzo dobrze znać swoją aktualną ofertę i od razu potwierdzić, czy ma coś co powinno Cię zainteresować. Jeżeli twierdzi, że musi poszukać czegoś wśród ogłoszeń lub próbuje wmówić Ci, że chociaż nie posiada dwupokojowego mieszkania którego szukasz to z przyjemnością zaprezentuje Ci ofertę ciekawej kawalerki (wmawiając przy tym, że to opcja, która w zupełności spełni Twoje oczekiwania) – zakończ rozmowę już na tym etapie.
– czy mogliby podesłać na Twój adres e-mail oferty zgodne z wytycznymi? – uwierz, że zdarzają się biura, które nie dotrzymują obietnicy wysłania maila lub wysyłają go ze znacznym opóźnieniem (prawdopodobnie wtedy gdy mają chwilowy deficyt klientów). Po co w ogóle nawiązywać współpracę z pośrednikiem nieruchomości, który nie ma ochoty pofatygować się aby wysłać wiadomość? Czy ktoś taki będzie skłonny załatwić inne, bardziej czasochłonne sprawy? Odpuść sobie współpracę z kimś takim. Nie wydzwaniaj z przypomnieniem i nie wysyłaj maili – zamiast tego poszukaj innego pośrednika, który zorganizuje dla Ciebie prezentacje nieruchomości.
4. Umów się na prezentacje – jeżeli pośrednik przynajmniej trzy razy zmieni datę lub godzinę spotkania, nie umawiaj się z nim ponownie. Ktoś, kto nie szanuje Twojego czasu, nie zasługuje na to abyś Ty poświęcał mu swój.

Jeżeli wszystkie z powyższych punktów zostaną zrealizowane pozytywnie
: pośrednik od razu zaproponuje trafne oferty i podeśle Ci zestawienie najciekawszych nieruchomości wartych obejrzenia na maila, stawi się na prezentację w określonym miejscu i czasie, a do tego posiada pogodne i sympatyczne usposobienie – możesz liczyć na owocną i profesjonalną współpracę.