Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Blogi wnętrzarskie, pinterest i instagram to zdecydowanie jedne z największych inspiracji dla osób będących na etapie urządzania swoich czterech kątów. Niejednokrotnie, również czasopisma stanowią punkt wyjścia do rozpoczęcia remontu. A co z książkami? Troszkę niedoceniane, często pomijane, a przecież są tak świetnym kompendium wiedzy.

***

Nie widzę nic złego w urządzaniu swojego domu czy też mieszkania na podstawie powyższych źródeł (a nawet wręcz przeciwnie) jednak nie powinno się zapominać o literaturze. Na blogach z reguły tematyka dotyczy mieszkań ich autorów lub prezentowania nowości. Czasopisma pokazują to, co obecnie jest modne i sugerują możliwe rozwiązania. Wszystko to zdecydowanie pomaga stworzyć ostateczną wizję. Nie pomaga tylko w jednym – w odnalezienie własnego stylu. Tutaj niezastąpione okażą się książki, dlatego dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami trzema tytułami, które wpadły w moje ręce w ciągu ostatnich kilku miesięcy:

1. John Pile, HISTORIA WNĘTRZ (99,00 pln)

„Proces nadawania wnętrzu określonego wyglądu stanowi aspekt życia, od którego nie można uciec.”

DSC_0109

Zdecydowanie jest to must have dla wszystkich, którzy chcą rozpoznawać i prawidłowo nazywać style panujące we wnętrzach oraz znać genezę ich powstania. Nie zniechęcajcie się słowem „historia” w tytule. Nie jest to suchy zbiór faktów tylko istotne informacje, podane w przystępny sposób. Być może okaże się, że dany styl wywodzi się z kraju, który z jakiś powodów jest Ci bliski? W takim przypadku odpowiedź dotycząca stylu, który podkreśli Twoją osobowość jest prosta.

2. India Mahdavi, PARYSKI SZYK W TWOIM DOMU (69,90 pln)

„Żadnych wątpliwości! To on! Nowy dom jest jak nowy mężczyzna. Dochodzi do pierwszego spotkania. On jest stworzony dla ciebie, ty jesteś stworzona dla niego! Szybko jednak nadchodzi czas wzajemnego dopasowywania się. Jeśli związek ma być trwały, nie należy przesadnie oszczędzać.”

DSC_0104

Autorka w swojej książce zwraca uwagę na urządzanie i dekorowanie mieszkania w taki sposób, aby odzwierciedlało osobowość domowników. To lubię! Dodatkowo, książka ta jest świetnym przewodnikiem dla tych, którzy nie mają pojęcia w jaki sposób zabrać się za aranżację swoich  czterech kątów – znajdą w niej gotowe, sprawdzone rozwiązania.

3. Wydawnictwo meble.pl KSIĘGA TRENDÓW 2015 (129,00 pln)

DSC_0060

Gdy pierwszy raz otworzyłam tę książkę, wydawała mi się zwykłym katalogiem. Przy kolejnym podejściu zyskała na wartości. Ukazane zostało w niej niezwykle ważne zjawisko – trendy w designie są czymś realnym i mają swoje odzwierciedlenie w otaczającej nas rzeczywistości. Design jest wszędzie! Artykuły, które zasługują na szczególną uwagę to:

Międzypokoleniowa komunikacja: „Jeśli człowiek interesuje się jakimś zagadnieniem, to jego wiek nie odgrywa żadnej roli, otwierają się kanały komunikacji międzypokoleniowej.”

Ekspedycja na księżyc: „Projektowanie jest złożonym procesem i przypomina trochę ekscytującą podróż w nieznane. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czym się ona zakończy.”

Kolektywem w Bareję: „Ktoś również musi zaprojektować te wszystkie dizajnerskie siedziska i hamaki, szklanki do nowych rodzajów kawy oraz wyposażyć mieszczan w ładne ekotorby i koszyczki do rowerów.”

***

Znacie jakieś książki z dziedziny architektury wnętrz, które są warte przeczytania? A może polecicie mi albumy, w których pojawiają się zachwycające fotografie wnętrz? Chętnie zaopatrzę się w nowości. 🙂