Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Na czym polega fenomen mebli Ikea? Bo chyba nikt się nie łudzi, że znana wszystkim, założona w Szwecji firma doceniana jest z uwagi na dostępność produktów, które umożliwiają stworzenie niepowtarzalnych wnętrz? Szukając czegoś, co oryginalne, swoje kroki należy raczej kierować ku projektantom, których projekty wnoszą coś nowego do świata designu. O co więc chodzi? Niskie ceny? Modny asortyment? Co sprawia, że w prawie każdym polskim domu można znaleźć produkty z Ikei?

2

  • JAKOŚĆ
    Meble z Ikea nie cieszą się opinią produktów o dobrej jakości. Nie dziwi mnie to w ogóle – tanie płyty mogą nie przetrwać próby czasu, nawet tej stosunkowo krótkiej. Są oczywiście również serie o znacznie wyższej jakości, ale w tym przypadku znacznie wyższa jakość idzie w parze ze znacznie wyższą ceną.

Produkty wyższej jakości tej firmy mnie nie interesują. Jeżeli miałabym kupić sofę za ok. 7 000 zł to zdecydowanie wybrałabym możliwość zakupienia niepowtarzalnego produktu innej firmy lub wsparcia polskich projektantów i ich produkcji, a nie sofę, która gości już w tysiącach innych domów. Produkty niższej jakości przemawiają za to do mnie bezsprzecznie – lubię ciągłe zmiany i kocham domowe zwierzęta więc nie wymagam od mebli mocy godnych Batmana. Wolę kupić tańszy mebel i za jakiś czas go wymienić.

 

  • CENA
    Ceny niektórych produktów są faktycznie bezkonkurencyjne i tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Niektóre z serii znajdujących się w stałej ofercie to gwarancja na urządzenie swoich czterech kątów tanio, modnie i funkcjonalnie.

Nie przekonuje mnie jednak fakt, że ktoś decyduje się na zakup mebli wyłącznie z uwagi na cenę. Przecież zawsze można odkupić meble od kogoś, a niektóre nawet wykonać samemu. Sama z pewnością wybrałabym którąś z tych opcji, zamiast kupować coś, co w ogóle mi się nie podoba, tylko ze względu na cenę. Może więc chodzi o styl?

 

  • STYL
    Styl skandynawski od jakiegoś czasu faktycznie robi furorę w polskich domach i mieszkaniach. Jednak nie mogę w to uwierzyć, że ktoś kupuje meble tylko dlatego, że są modne. Może więc czas się zastanowić, dlaczego styl skandynawski stał się tak bardzo popularny? Na ten temat napiszę coś więcej w kolejnym poście. 🙂

 

Lubię meble Ikea właśnie za połączenie tych wszystkich cech. Styl ich produktów wpisuje się w mój gust i jeżeli w dodatku mam możliwość kupienia czegoś w bardzo dobrej cenie (nawet jeżeli dobra cena = niższa jakość) to jestem na tak! A Wy? Za co lubicie Ikea? Widzieliście już najnowszy katalog? Ja już nawet wpisałam kilka produktów na mojej liście „must have”. 😉

 

1