Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

W dni takie jak dzisiaj, wydajność wszystkich spada do minimum. Kilkudniowe lenistwo nie zachęca do porannego wstawania, a zimowa aura zamiast słonecznej wiosny dodatkowo odbiera energię. Osoby pracujące „na etacie”, mają zazwyczaj sztywno wyznaczone godziny pracy, więc po prostu wstają z łóżka, wychodzą do pracy, a po pierwszej „małej czarnej” już tylko z górki… Rzeczą najtrudniejszą w „byciu na swoim” lub w nieregularnych godzinach pracy w firmie jest zmotywowanie się do pracy w dni, kiedy wyzwaniem jest nawet zaparzenie sobie kawy.

 

 

Jak radzę sobie z takimi dniami niemocy? Nie liczcie na odpowiedź, że robię sobie dzień lenia! Nie jestem zwolennikiem odkładania wszystkiego na później, bo zazwyczaj kolejny dzień wcale nie jest lepszy od poprzedniego, a nawarstwienie tysiąca spraw do załatwienia działa jeszcze bardziej demotywująco niż najgorsza pogoda więc po prostu spisuję listę najważniejszych zadań i przechodzę do ich realizacji.

 

 

Nie walczę jednak za wszelką cenę z osłabieniem organizmu. Jeżeli wiem, że będę działać „na zwolnionych obrotach”, to nie marnuję czasu na przygotowywanie śniadania, które będzie trwało wiecznie, a później kilkugodzinne krzątanie się po domu i robienie wszystkiego, byle jak najdalej od laptopa – biorę szybki prysznic i czym prędzej wybiegam z domu. Miejsca, przez które w ciągu dnia przewija się sporo osób, dodają mi energii do działania, a jeszcze lepiej, gdy w tych miejscach mogę zjeść smaczne śniadanie i wypić pyszną kawę. Takim właśnie miejscem jest KAFEJ w Katowicach!

 

 

Pyszne śniadania i desery to nie jedyne atuty tej kawiarni. KAFEJ to miejsce, w którym z powodzeniem można umówić się na spotkanie – chociaż w czasie dnia przez kawiarnię przewija się mnóstwo ludzi, nie brakuje tam kameralności.

 

 

WNĘTRZARSKIE INSPIRACJE to nowa seria postów, w której pojawiać będą się recenzje kawiarni, restauracji i hoteli. Taka „mapka” z pewnością przyda się każdemu, kto planuje służbowy wyjazd i/lub spotkanie bądź po prostu ma ochotę odwiedzić miejsca, w których panuje cudowny klimat.

 

 

fot. Fotoplastykon