Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbyła się wiosną. Wystawy można było oglądać od 19 do 27 maja. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu były refleksje, które stanowiły podstawę do tego, aby krytycznym okiem spojrzeć na relację człowiek-technologia. Cyfryzacja towarzyszy ludziom każdego dnia, w każdej dziedzinie ich życia i to właśnie ona ma za zadanie usprawnić codzienne funkcjonowanie. Niestety, rozwój technologii niesie za sobą również negatywne skutki, a do nich zaliczyć można z pewnością coraz mniej bodźców pobudzających ludzką kreatywność. Innym obszarem refleksji poruszanych podczas Łódź Design Festival 2018 był człowiek jako twórca. Coraz bardziej widocznym staje się powrót do pracy rzemieślniczej, a przedmioty tworzone w ten sposób postrzegane są jako wyjątkowe.

 

 

Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu był Jaime Hayon. 22 maja poprowadził wykład „Forma podąża za funkcją i co dalej?” Hiszpański projektant prowadzi aktualnie swoje biura we Włoszech, Hiszpanii i Japonii. Stworzył pełen przekrój mebli m.in. dla kultowej duńskiej firmy Fritz Hansen, zaprojektował różne kolekcje opraw oświetleniowych dla Metalarte, a także jest autorem kolekcji zegarków dla nowej szwajcarskiej marki OROLOG. Pierwszy raz usłyszałam o tym projektancie dwa lata temu i już wtedy zachwyciły mnie jego projekty:

1, 2 ,3… ELLE DECO! – PROJEKTANT ROKU 2015

 

Tym razem nie ocenię jakości wystaw, bo tegoroczną edycję Łódź Design Festival mogłam podziwiać wyłącznie ze swoich czterech kątów. Podobnie jak wydarzenia związane z MEETBLOGIN2018.

 

 

Spotkania organizowane przez Ulę Michalak, organizatorkę wydarzenia MEETBLOGIN to nie tylko czas na ploteczki. Ich jakość polega na wartościowych wykładach i prelekcjach, podczas których partnerzy wydarzenia inspirują i przekazują w pigułce swoją wiedzę, co jest istotne, bo przekłada się na codzienną pracę blogerów i projektantów.

Relację „z pierwszej ręki” znajdziecie na blogu organizatorki wydarzenia, Uli Michalak:

Z dziennika organizatora Meetblogin2018.

 

 

Polecam zerknąć również na relację Marceliny i Eweliny z Sistersabout:

MEETBLOGIN 2018, czyli najlepsze spotkanie blogerów wnętrzarskich

 

 

Relacje z Łódź Design Festival & MEETBLOGIN 2016 i 2015:

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL & MEETBLOGIN2016

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL & MEETBLOGIN2015

 

fot. Kaboompics