Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Pisałam już co nieco o kolorach. Było o tym, jakich kolorów ze sobą nie łączyć. Pisałam także o kolorach w pokojach dziecięcych oraz przedstawiłam sprawdzone zestawy kolorystyczne do stosowania we wnętrzach. Co kilka dni ktoś z Was trafia na mojego bloga, wpisując hasła „z jakim kolorem połączyć…?” Pytania najczęściej dotyczą kolorów takich jak ostry róż, fiolet, żółć, czerwień oraz bordo. Odniosę się więc do tych kolorów oraz do innych „ostrych kolorów”, które faktycznie mogą być problematyczne.

Nie odkryję Ameryki, jeżeli napiszę, że w przypadku wszystkich ostrych kolorów najważniejsza jest stonowana baza. Można co prawda wymienić szereg kolorów, które dobrze komponowałyby się z barwami, które wypisałam w poprzednim akapicie, ale jest to bezcelowe. Dlaczego? Bo osoby, które posiadają wyczucie stylu poradzą sobie z tym bez problemu a Ci, którzy nie zostali obdarzeni bogatą wyobraźnią przestrzenną mogliby zainspirować się zestawami kolorystycznymi, jednak połączyć je w niewłaściwych proporcjach.

Łączenie kolorów w pomieszczeniu to nie to samo co np. dobór kolorów poszczególnych części garderoby. W tym przypadku duże pole do popisu dają wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Biało-szare przestrzenie nabiorą sporo indywidualizmu w połączeniu z wyrazistym kolorem ściany, czy np. fotela bądź sofy. Zarówno biel i odcienie szarości będą bardzo dobrze prezentowały się z różem, fioletem, żółcią i czerwienią, a także innymi ostrymi kolorami. Zestawienie ostrych kolorów z monochromatycznymi wnętrzami to pewniak, który nie może się nie udać. Jeżeli mimo wszystko zależy Wam na połączeniu ze sobą różnych wyrazistych kolorów, polecam pomyśleć o wprowadzeniu kolorów w formie elementów dekoracyjnych, a nie jako płaszczyzny ścian. 

Przejrzyjcie galerie i zobaczcie, jak dobrze wszystkie z tych kolorów prezentują się na tle bieli lub szarości! Może jednak warto uwierzyć, że jasne wnętrza nie oznaczają nudy, bo kolorowymi dodatkami można wiele zdziałać? A co najważniejsze – posiadając stonowaną bazę, kolory dodatków można stale zmieniać! 🙂