Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Nie trudno zauważyć, że tapety ostatnimi czasy wróciły do łask. Wiodą prym nie tylko na salonach, ale także w sypialniach, jadalniach i innych pomieszczeniach. Czy fototapety są gorsze?

Muszę przyznać, że sama o wiele bardziej lubię tapety. Wydają się być lepsze jakościowo, ocieplają wnętrza, w których są zastosowane i sprawiają, że zyskują one indywidualny charakter. Co ciekawe, kiedyś nie przepadałam za nimi – z uwagi na nierówne ściany i niechęć do wszędobylskiego kurzu podczas robienia gładzi, moi rodzice kładli tapety w każdym z pomieszczeń. Obiecałam sobie, że w moim mieszkaniu będą TYLKO gładzie pomalowane na kolor. Wystarczył jednak niespełna rok wynajmowania mieszkania, które w całości wykonane było w gładzi i od razu zatęskniłam za ciepłem tapet. Aktualnie tapetę mamy na jednej ze ścian w sypialni.

Fototapety również mogą być fajne. Wbrew pozorom, nie muszą kojarzyć się z bublem i bezguściem. Wystarczy tylko trochę wyczucia, aby nie pójść w stronę kiczu i nie skończyć z motywem oceanu na szafie lub samochodów na ścianie. 🙂

 

Czym kierować się podczas wyboru fototapet?

W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia, fototapety powinny stanowić zaledwie niewielki element dekoracyjny, a nie pokrywać całą płaszczyznę ściany. Warto zdecydować się na motywy takie jak deski czy też cegła – będą wyglądały elegancko i z pewnością będą ponadczasowe. Fototapety z motywem jedzenia w kuchni niekoniecznie prezentują się stylowo a motywy kamieni i bambusów lepiej sprawdzą się w salonie spa niż w domowej łazience. Decydując się na motyw miasta najlepiej jest stosować go w salonie. W tym przypadku lepiej unikać perspektyw, które mogą prowadzić do oczopląsu. W sypialni najlepiej sprawdzają się wzory geometryczne lub motywy roślinne. Nie chodzi o to, że fototapety mają być mdłe i nieciekawe! Chodzi o to, aby ich wzór nie przeszkadzał w codziennym życiu i nie drażnił użytkowników pomieszczenia, w którym zdobią ściany. Ciekawe wzory znaleźć można w sklepie http://fototapetynawymiar.com/.

 

źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/123778689735234025/