Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480
Spójrz na oba zdjęcia – w którym miejscu chcesz się znaleźć? 

Weranda w sielskim stylu to dobry pomysł na azyl czy może niekoniecznie potrzebujesz zielonej przestrzeni wokół siebie aby odpocząć?
Balkon to przestrzeń, która może zostać wykorzystana jako miejsce wypoczynku po ciężkim dniu w pracy czy miejski hałas uniemożliwia wyciszenie się?
Niektórzy nie wyobrażają sobie aby mogli zamieszkać w bloku, inni za nic w świecie nie wybraliby domu. Jak jest z Tobą? A może właśnie stoisz przed podjęciem tej trudnej decyzji?

Czy dom jest dla Ciebie?

Zdecyduj się na niego gdy masz dużo czasu wolnego, co pozwala cieszyć się jego pozytywnymi cechami (jeżeli pracujesz 6-7 dni w tygodniu, nie wyobrażaj sobie letnich dni spędzonych w basenie lub zimowych wieczorów przy kominku spoglądając przez okno na zaśnieżony ogród – tak naprawdę latem będziesz ćwiczyć kondycję tańcząc z kosiarką, podczas gdy znajomi mieszkający na blokach wyjadą nad wodę. Zimą dla odmiany kosiarkę zamienisz na łopatę do odśnieżania, a wspomniani wcześniej znajomi będą szaleć na nartach). Jeżeli wypoczywasz z dala od miejskiego zgiełku lub po prostu jesteś typowym domatorem, dom z pewnością będzie spełnieniem Twoich marzeń i wszystkie niedogodności związane z jego prowadzeniem nie będą stwarzać Ci kłopotu. Dom jest dobrym rozwiązaniem jeżeli masz dużą rodzinę i ciężko znaleźć mieszkanie zapewniające komfort dla wszystkich mieszkańców.

 


Kto mieszka w blokach?


Typowe „mieszczuchy”. Być może niektórym osobom ciężko będzie to zrozumieć, ale naprawdę istnieją ludzie dla których miejski hałas nie stanowi problemu. Jeżeli pracujesz w centrum, zdecydowanie wybierz mieszkanie w bloku. Dojeżdżając z domu do pracy kilkadziesiąt kilometrów dziennie, pieniądze zaoszczędzone na braku opłat za czynsz, zostaną przeznaczone na paliwo. Poza tym, czas spędzony na dojazdach możesz wykorzystać np. na rozwijanie własnego hobby. Jeżeli czas wolny lubisz spędzać na kanapie przed telewizorem, a jedyna aktywność fizyczna do której się ograniczasz jest wyjściem ze znajomymi na piwo – zupełnie zrezygnuj z pomysłu zakupu domu. No chyba, że razem z domem zakupisz kogoś, kto będzie ściągał Cię z tej kanapy w celu skoszenia trawnika, a po wieczornych wypadach ze znajomymi będzie jechał po Ciebie do pubu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów. 🙂
W powyższych zestawieniach celowo nie ujęłam standardowo wymienianych wad i zalet, gdyż argumenty w stylu „mieszkając w domu nie musisz płacić czynszu” (koszt ogrzewania domu, opłaty za wodę czy za prąd mogą się zrównoważyć w zestawieniu rocznym) lub „mieszkając w domu musisz dbać o ogrzewanie” (przecież w obecnych czasach technologie usprawniające działanie kotłów ograniczają do minimum ingerencję użytkownika, za to podczas zimnych dni poza okresem grzewczym nie trzeba marznąć we własnych czterech kątach) są co najmniej dyskusyjne i coś co dla jednych stanowi poważną wadę, dla drugich jest zaletą.
Zauważ, że  preferencje odnośnie wyboru lokum zmieniają się wraz z wiekiem i aktualną sytuacją życiową. Pamiętaj, że nieruchomość to Twój kapitał, którego wartość stale ulega zmianie. Nie zakładaj więc, że podwyższając wartość swojego mieszkania, po kilku latach sprzedasz je za wyższą kwotę.Po więcej inspiracji zapraszam na fanpage.

 

źródła zdjęć: http://domwzieleni.pl/, http://panidyrektor.pl/, http://www.czytajniepytaj.pl/, http://www.fotoblog.gorgolewski.pl/