Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Blogi wnętrzarskie zyskują coraz większą popularność. Ich autorzy dzielą się na tych, którzy przedstawiają wnętrza swoich domów bądź mieszkań oraz na tych, którzy dzielą się inspiracjami znalezionymi w sieci. I chociaż niektórzy z nich są czynnymi projektantami, uważam że urządzanie swoich domów na podstawie blogów wnętrzarskich nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?

 

 

Przede wszystkim pamiętaj, że blogerzy zazwyczaj prezentują najświeższe trendy. Zastanów się czy to co aktualnie jest modne na pewno pasuje do Twojego stylu życia i wpisuje się w Twój gust? Jeżeli nie jesteś w stanie określić stylu, który do Ciebie pasuje zdecyduj się na poradę architekta. Osoba, która pozna Cię osobiście (i do tego jest specjalistą w swojej dziedzinie) z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla Ciebie.

 

Ostatnimi czasy zaobserwować można dominujący styl skandynawski. Biele, czernie i szarości (czasem przełamane innym, dominującym kolorem) pięknie prezentują się na zdjęciach. Jednak pomyśl, czy aby na pewno będziesz dobrze czuć się w takich kolorach i czy wnętrze Twojego „M” urządzonego w stylu skandynawskim nadal będzie dla Ciebie piękne gdy przestanie być „na topie”, a Ty nie będziesz mieć możliwości na remont? Znam wiele osób, które zauroczone inspiracjami znalezionymi w internecie odtworzyły skandynawskie wnętrza w swoich domach po czym były niezadowolone. Większość z tych „skarg” dotyczyła kolorystyki, w której jak się okazuje, wiele osób czuje się zbyt „szpitalnie” i mdło.

 

Zastanawiasz się dlaczego styl ten tak bardzo przypadł do gustu blogerom? Myślę, że powodem jest fakt, że (jak już wcześniej wspomniałam) część z nich jest czynnymi architektami, a pozostali każdego dnia przeglądają wiele inspiracji. Osoby na co dzień otaczające się różnorodnymi wzorami i kolorami z reguły najlepiej czują się w swoim domu wtedy, gdy jest on urządzony w spokojnej, delikatnej kolorystyce. Sama dobrze to rozumiem. Drugim powodem jest kupowanie coraz to mniejszych mieszkań. Wysokie ceny nieruchomości niejednokrotnie zmuszają do kompromisów polegających na tym, że na niewielkim metrażu trzeba zaaranżować wszystkie niezbędne pomieszczenia i strefy. Styl skandynawski świetnie nadaje się do ergonomicznego zaprojektowania przestrzeni.

 

 

Oczywiście blogsfera jest miejscem niewyczerpanego źródła informacji, w związku z czym nie należy uogólniać. Wśród blogerów wnętrzarskich znajdują się i tacy, którzy wprost uwielbiają soczyste kolory i wyraziste wzory. Najważniejsze, aby znaleźć inspiracje zgodne z tym co lubisz, co pasuje do Twojego stylu i na podstawie tego urządzać swoje wnętrza.
Więc jak jest? Warto urządzać wnętrza na podstawie blogów czy nie?
 
Odpowiedź jest prosta: jeżeli jesteś osobą świadomą swojego stylu i tego co lubisz a czego nie, to posiłkowanie się informacjami znalezionymi na blogach wnętrzarskich jest jak najbardziej ok. Jeżeli jednak jesteś osobą, której projektowanie wnętrz jest zupełnie obce a w dodatku masz problem z podejmowaniem samodzielnych decyzji – skorzystaj z pomocy specjalistów w tej dziedzinie.