Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480
CZERWONY NIE PASUJE DO CZARNEGO! 

Nienawidzę tego połączenia kolorystycznego. Powszechne zasady dotyczące nie łączenia kolorów takich jak brąz z szarym i kilka innych zestawów zapewne są wszystkim znane. Ubolewam nad tym, że do „listy kolorów, których się nie łączy” nie trafił zestaw czerwieni z czernią! Połączenie dwóch ciemnych, dosyć „agresywnych”, kolorów do mnie nie przemawia. Tymczasem, większość osób mając dobrać odpowiedni kolor do czerwieni wybiera właśnie czerń.
Nie mam pojęcia skąd u mnie wzięła się awersja do tego typu połączenia kolorystycznego ale jest ona dosyć silna. W kwestii ubioru potrafię przełknąć połączenie w proporcjach 70/30 ale już 50/50 zawsze mnie odrzuca. Widząc kobiety, które czerwoną sukienkę zestawiły np. z szarymi butami doceniam ich wyczucie stylu. Z kolei nawet największy przystojniak traci w moich oczach gdy ubiera się 50/50 i czerwoną bluzę łączy z czarnymi spodniami! Zwracam uwagę na loga różnych firm – te, które przyjmują barwy czerwono-czarne wzbudzają we mnie współczucie – mogli przecież trafić na lepszych grafików! 😉 Te kwestie to jednak bułka z masłem. Prawdziwego szału dostaję, gdy ktoś stosuje połączenie czerwieni i czerni we wnętrzach. A przecież jest tyle innych możliwości!

 

Jednym z najbardziej harmonijnych jest z pewnością zestawienie czerwieni z różnymi odcieniami szarości. Ja najbardziej lubię połączenie czerwieni z delikatnym, popielatym szarym.

 

Czerwień i biel to również jedno z najlepszych i ponadczasowych połączeń kolorystycznych.

 

Chcąc uzyskać efekt glamour warto zestawić czerwień ze srebrem lub chromem.

 

Ze złotem czerwień prezentuje się równie dobrze.

 

Czerwony i kremowy to bardzo gustowny zestaw.

 

 

Podobnie jak czerwień z brązem i różnymi odcieniami beżu.

 

Istnieje wiele połączeń kolorystycznych, które nie przypadają mi do gustu jednak to zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce! Co ciekawe, połączenie czerni z różnymi odcieniami czerwieni jak np. kolor bordowy jest już jak najbardziej w porządku! 🙂