Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Pamiętacie posta, w którym przedstawiłam 3 KROKI DO BETONOWEJ ŚCIANY? Inspiracji od dawna miałam całe mnóstwo (nie tylko w mojej głowie ale również w pamięci mojego laptopa, a dokładniej w folderze „beton-inspiracje”), materiały skompletowałam już jakiś miesiąc temu więc pozostało „tylko” zdecydować się na sposób nałożenia betonu i zabrać się za remont. Tym oto sposobem, w końcu jest! Moja miłość do betonu została odwzajemniona i jestem posiadaczką pięknej ściany w kuchni! A co ważne – odpornej na szorowanie! 🙂

Po pokonaniu trzech kroków prowadzących do podjęcia decyzji o wykonaniu betonowej ściany w mieszkaniu, należy wykonać trzy kolejne – tym razem przedstawię Wam 3 KROKI DO WYKONANIA BETONOWEJ ŚCIANY. Na samym początku dodam tylko, że nie nakładałam na ścianę betonu tylko strukturę dekoracyjną. Jeżeli nie pamiętacie jak wcześniej wyglądała moja kuchnia to zerknijcie TUTAJ (struktura dekoracyjna nałożona została na niebieską ścianę).

 

NAŁOŻENIE FARBY PODKŁADOWEJ:

 

fot. Magdalena Widenka

Farba podkładowa Magnat Style wyrównuje chłonność i wzmacnia podłoże ściany przed zastosowaniem wyrobów dekoracyjnych. W zależności od rodzaju podłoża, należy nakładać jedną lub dwie warstwy – w moim przypadku niezbędne okazały się dwie warstwy farby podkładowej. Pomimo tego, że ściana pokryta była gładzią i farbą, tłuste plamy na ścianie wymagały dodatkowego krycia. Farbę podkładową nakłada się za pomocą wałka lub pędzla więc ten etap nie powinien sprawiać większych problemów.

UWAGA! Pomiędzy nałożeniem każdej z warstw należy odczekać ok. 2-3 godzin. Warto więc położyć farbę podkładową wieczorem, dzień przed planowanym nakładaniem struktury dekoracyjnej.

NAŁOŻENIE STRUKTURY DEKORACYJNEJ MAGNAT:

 

IMG_0450

Magnat Style Beton – drobnoziarnisty tynk mineralny wymaga już nieco więcej wprawy niż farba podkładowa. Dlatego jeżeli chcecie osiągnąć satysfakcjonujący Was efekt końcowy to polecam skorzystać z pomocy fachowca. Sposób nakładania struktury jest różny w zależności od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć (efekt gładki, efekt deskowania czy też efekt stalowego szalunku). Ja zdecydowałam się na efekt gładkiego betonu, z zachowaniem jego charakterystycznych przebarwień. Tę warstwę należy nakładać pacą wenecką:

IMG_0434

UWAGA! Po nałożeniu warstwy struktury dekoracyjnej Magnat Style Beton należy odczekać 12 godzin. Po tym czasie warstwa jest sucha jednak należy pamiętać, że pełną wytrzymałość beton uzyskuje dopiero po 28 dniach. U mnie niezbędne okazały się dwie warstwy – w tym przypadku warto jedną nałożyć rano a kolejną późnym wieczorem i pozostawić na noc do przeschnięcia.

NAŁOŻENIE LAKIERU RUSTYKALNEGO MAGNAT:

 

fot. Magdalena Widenka

Lakier rustykalny Magnat Style to ostatnia warstwa betonowej ściany. Stanowi zabezpieczenie ściany i to własnie dzięki niemu ściana zyskuje wytrzymałość na wielokrotne szorowanie ściany wodą z detergentami. Gdy kładłam na ścianie niebieską farbę uwierzyłam jej producentowi, że jest odporna na zmywanie. Okazało się to nieprawdą i już po kilku miesiącach ściana wyglądała fatalnie. Mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę. Na pewno poinformuję Was za jakiś czas jak spisuje się struktura i czy spełnia obietnice producenta! 🙂 Lakier rustykalny, podobnie jak farbę podkładową, nakłada się bardzo prosto.

UWAGA! Lakier jest suchy już po 4 godzinach jednak pełne właściwości użytkowe powłoka ta zyskuje dopiero po 3 dniach więc nie testujcie jej odporności na detergenty już kolejnego dnia po nałożeniu!

 

Już niedługo zaprezentuję Wam kolejne before&after mojej kuchni. Muszę jeszcze przemalować cegłę i meble, a wtedy zaprezentuję na blogu pełną metamorfozę. Tymczasem zerknijcie na maleńką zapowiedź mojej betonowej ściany:

 

DSC_0111

 

* post powstał w ramach współpracy z marką Magnat