Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Jesteś na etapie poszukiwania swojego pierwszego mieszkania/domu? W sieci pojawiło się kilka fajnych ogłoszeń, jednak zupełnie nie masz pojęcia gdzie, co i w jakiej kolejności powinno zostać załatwione? Pośrednik nieruchomości to ktoś, kogo zdecydowanie potrzebujesz!

 

Zapewne znajdą się osoby, które skrytykują ideę płacenia „komuś” za pomoc w zakupie nieruchomości. Przecież to one najlepiej wiedzą czego szukają. Szkoda tylko, że zapewne 99% z nich popełni błąd już na początku formalności, a nawet jeżeli unikną popełnienia jakiegokolwiek błędu, znacznie wydłużą cały proces zakupu.

 

Oto 5 powodów, dlaczego pośrednik nieruchomości jest niezbędny:

1. Nikt tak dobrze nie zna bieżącej oferty na rynku nieruchomości jak pośrednik – to on podpowie, czy w zbliżonej (lub niższej) cenie nie ma innego ogłoszenia, spełniającego Twoje wymogi.

2. Bardzo często, pośrednik nieruchomości posiada bogatą ofertę kredytów hipotecznych – to u niego szybko i sprawnie porównasz ofertę różnych banków, bez biegania do kilku miejsc! Dobry pośrednik doradzi, czy aktualna oferta banku jest korzystna, czy być może warto skorzystać z konkurencyjnej oferty bądź poczekać na pojawienie się innej. Jeżeli zakup Twojego idealnego „M” odbywa się przy pomocy kredytu hipotecznego, poświeć sporo czasu na jego wybór – w końcu będzie Ci towarzyszył przez kilka/kilkadziesiąt najbliższych lat! W tym przypadku lepiej skorzystać z pomocy pośrednika. Jego zarobki są prowizyjne więc nie ma dla niego większego znaczenia do którego banku Cię skieruje (przecież i tak zarobi) dlatego może wybrać ten najlepszy dla Ciebie. Podczas wizyty w konkretnym banku niestety nie możesz na to liczyć.

3. Sprawne przebrnięcie przez stos formalności i druczków do wypisywania oraz wizyty w odpowiednich miejscach i w odpowiedniej kolejności, z pewnością przyspieszą wszystkie procedury i szybciej staniesz się szczęśliwym posiadaczem własnych czterech kątów. Pośrednik zna na wylot schemat postępowania i z łatwością wszystko zorganizuje.

4. Gdzie diabeł nie może… tam pośrednika pośle! W spółdzielni kazano Ci czekać aż tydzień na podbicie wymaganego zaświadczenia? Spokojnie, Twój pośrednik załatwi to w jeden dzień! W końcu jest tam stałym bywalcem, a czego się nie robi dla starych znajomych? 😉

5. Regularne korzystanie z usług notarialnych, kredytowych czy ubezpieczeniowych zapewnia pośrednikowi specjalne warunki dla jego klientów (i z pewnością profity dla niego). Dzięki umówionym przez niego wizytom nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również pieniądze! Tu kilkadziesiąt, tam kilkaset złotych i nagle okazuje się, że zaoszczędzone pieniądze to równowartość wynagrodzenia dla pośrednika!

Podczas zakupu pierwszego mieszkania/domu w Twojej głowie z pewnością pojawi się mnóstwo myśli: czy to na pewno dobry wybór? A może warto poczekać na bardziej korzystną ofertę? Czy wzięcie tak dużego kredytu to aby na pewno dobre rozwiązanie? Gdzie teraz należy się udać? Kiedy otrzymam klucze do mieszkania? Dołóż do tego odliczanie dni do momentu, kiedy wypijesz w swoim domu pierwszą herbatę i tworzy się z tego naprawdę niezły chaos.

Zastanów się, czy nie lepiej, aby w sytuacji, gdy Twoja głowa zajęta jest innymi myślami, sprawami papierkowymi zajął się ktoś, kto zna się na tym perfekcyjnie?

Uważam, że warto zainwestować w usługi pośrednika nieruchomości – przy kwocie zakupu nieruchomości, jego wynagrodzenie stanowi naprawdę malutką kroplę w oceanie wydatków. A pomoc dobrego pośrednika jest nieoceniona. No własnie… dobrego! Ale jak takiego znaleźć? O tym już niedługo. 😉

źródło zdjęcia: https://capitolrealestatereviews.files.wordpress.com