Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Bez względu na to, czy swoje pierwsze cztery kąty zakupisz przy pomocy pośrednika nieruchomości, czy zdasz się na siebie, warto usystematyzować informacje tak, aby ostateczna decyzja okazała się właściwa.

3 kroki do zakupu nieruchomości idealnej 

 

(oczywiście dla Ciebie):

1. Przygotuj dwie kartki. Na jednej z nich wypisz cechy, które koniecznie muszą znaleźć się w mieszkaniu/domu które zakupisz (w naszym przypadku były to: minimum 2 pokoje, kuchnia z oknem z możliwością otwarcia na salon, balkon), na drugiej kartce wypisz cechy, które stanowią kategoryczną przeszkodę (w naszym przypadku: parter, ostatnie piętro, przejściowe pokoje, brak balkonu i skrajnie mała powierzchnia któregokolwiek z pomieszczeń).

2. Po wyjściu z każdej prezentacji domu/mieszkania, koniecznie zapisuj plusy i minusy wg własnych wytycznych.

3. Jeżeli nieruchomość ma chociażby jedną wadę, odrzuć tę propozycję. Spośród pozostałych ofert spełniających wymagania, wybierz tę właściwą (gwarantuję, że zapewne zostaną maksymalnie trzy :)) na podstawie pozostałych czynników.

Warto być bezwzględnym! Gdyby nie fakt wcześniejszego ustalenia listy cech i bezwzględnego trzymania się jej, omal nie kupiliśmy mieszkania znajdującego się na ostatnim, czwartym piętrze (bez windy), innym razem prawie skusiliśmy się na mieszkanie z dwoma przechodnimi pokojami, a jeszcze innym zainteresowaliśmy się opcją z malutką, nieustawną kuchnią.

Poniżej znajduje się moja lista informacji do ustalenia oraz lista pytań, które warto zadań przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości: