Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

W ostatnim numerze Elle Decoration pojawiła się nowa seria ELLE DECO PRZEWODNIK – od razu zwróciłam uwagę na ten artykuł, bo wnętrza i podróże to jedne z moich zainteresowań. Zainteresowania te perfekcyjnie się uzupełniają, bo przecież nie ma nic lepszego niż zachwycanie się piękną architekturą w nowo odwiedzanych miejscach.

W artykule LISBON STORY znaleźć można aż 22. propozycje dotyczące tego, co warto zobaczyć w portugalskiej stolicy. Nie sposób przedstawić Wam wszystkich – poza tym, posty z serii  1, 2 ,3… ELLE DECO! nie mają na celu streszczania artykułów znajdujących się w czasopiśmie, a jedynie zainspirowanie Was do przeczytania całości. Już wiem, że będąc w Lizbonie nie mogę przegapić zobaczenia MOSTU 25 KWIETNIA, a także murali znajdujących się na ulicy Escadinhas de são cristovão. O ile bezmyślne graffiti uważam za niszczenie elewacji budynków, o tyle murale wykonane w estetyczny sposób i niosące jakiś przekaz zawsze robią na mnie wrażenie.

Myślę, że chcąc zobaczyć serce Lizbony od strony architektonicznej, na liście MUST VISIT z pewnością należy uwzględnić trzy poniższe pozycje:

  1. PALACIO BELMONTE – hotel ten zyskuje prestiżowe nagrody i zachwyca nie tylko artystów, ale także turystów. Hotelowe wnętrza służyły jako scenografie do wielu filmów – nic dziwnego, już same fotografie potrafią przenieść w zupełnie inny świat więc ciekawa jestem jakie to uczucie przebywać w tak cudownym miejscu. Klimatyczny pałac, w którym znajdują się m. in. drzewa pomarańczowe musi być zupełnym przeciwieństwem tętniącej życiem Lizbony!

  2. INTERNATIONAL DESIGN HOTEL – pokoje w tym hotelu urządzone zostały w 4 stylach: Urban, Tribal, Zen i Pop. Każdy z nich prezentuje się niebanalnie jednak mi najbardziej spodobał się wystrój w stylu Zen lub Urban.
  3. PASTEIS DE BELEM – cukiernia, która istnieje od 1837 roku. Serwuje słynne, portugalskie ciastka, a także inne pyszności. Miejsce w sam raz na krótką przerwę w trakcie zwiedzania.

    Co jeszcze polecacie zobaczyć podczas pobytu w Portugalii? 🙂