Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/k4abpro1/jola-dk.com/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Patrząc na aktualny wystrój w moim mieszkaniu można by pomyśleć, że moim ulubionym stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Nieprawda. Dlaczego więc urządziłam w tym stylu mieszkanie? Odpowiedź znajduje się TUTAJ. Zdecydowanie najbliższy jest mi eklektyzm, który najlepiej oddają amerykańskie wnętrza. Lubię prostotę przełamaną odrobiną przepychu. Baza (ściany, podłogi, sufity) powinna być elegancka i ponadczasowa. Z kolei meble i dodatki tworzą charakter wnętrza i to własnie za ich pomocą określić można styl, jaki w nich panuje.

Nic więc dziwnego, że w aktualnym numerze Elle Decoration zachwycił mnie artykuł „BONJOUR MONSIEUR”. Marjan Denkow i Marcin Kokowski, macedońsko-polski duet, zaprojektowali rewelacyjne mieszkanie znajdujące się w haussmannowskiej kamienicy. Z okien rozpościera się widok na Sekwanę i wieżę Eiffla – prawda, że już sam opis brzmi pięknie? To spójrzcie na zdjęcia tych pomieszczeń!

 

Monochromatyczna kolorystyka ścian sprawia, że są one świetną bazą i równoważą elementy wyposażenia wnętrz, które zostały wykonane w różnorodnych kolorach. Drewniany, stylowy parkiet wprowadza z kolei ponadczasową estetykę.

 

 

Wszystkie dodatki, które znajdują się we wnętrzu są nieprzypadkowe, co ma wpływ na efekt końcowy:

 

 

Co Wy sądzicie o takich wnętrzach? Jaki styl w architekturze wnętrz podoba Wam się najbardziej i odzwierciedla Waszą osobowość?