Póki co, wiosnę widzę tylko w momencie, gdy spoglądam w kalendarz. Pogoda wcale nie jest wiosenna – mam wrażenie, że właśnie rozpoczęła się jesień i z każdym dniem będzie coraz chłodniej. Nie wiem, czy pogoda faktycznie jest taka beznadziejna czy może po prostu brak odpowiedniej ilości snu i zbyt wiele godzin pracy dają mi się we znaki. Chyba jednak nie jest tak najgorzej, bo przyroda zdaje się zauważać powiew wiosny, co okazuje ilością kwitnących roślin. Świat wreszcie staje się kolorowy a okoliczne ogrody zapełniają się kwiatami.

Ja nie lubię kwiatów doniczkowych – wiedzą o tym moi najbliżsi i Ci, którzy czytają mnie od dłuższego czasu. Nie posiadam w mieszkaniu kwiatów i uważam, że aranżacja ogrodu również tego nie wymaga. Nie chodzi o to, że nie podobają mi się kwiaty. Wręcz przeciwnie! Podziwiam ogrody, w których zostały posadzone w przemyślany sposób, co tworzy piękną kompozycję. Niestety ja nie mam do nich ręki ani tym bardziej cierpliwości. Zdecydowanie preferuję inne formy spędzania czasu niż pielęgnacja ogrodów, dlatego gdy wyobrażam sobie mój ogród, widzę go bez kwiatów – w końcu nie są one konieczne.

Rozwiązań, które odmienią każdy ogród jest wiele a w tym poście przedstawię Wam kilka moich ulubionych.

  1. MEBLE OGRODOWE:
   To dzięki nim możliwy jest komfortowy wypoczynek. Gdy wyobrażam sobie swój ogród wiem, że na pewno muszą znaleźć się w nim estetyczne i wygodne meble. Stylowe altanki są świetnym miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. 

   Ogród w klimacie Azji. : Meble ogrodowe od CAROLINE’S DESIGN

    

  2. OŚWIETLENIE:
   Moim zdaniem oświetlenie ogrodu jest jednym z najważniejszych elementów. To ono kreuje przestrzeń i podkreśla styl, w jakim zaprojektowana została elewacja. Poza tym, pozwala na korzystanie z ogrodu nawet późnym wieczorem.

   POWERBLOCKS – Parasol light : Oświetlenie od SOLARLIGHTING.PL – POWERED BY NATURE ☀️

   3. GRILL:

   Oprócz tego, że grill spełnia konkretną funkcję użytkową, może pełnić również funkcję dekoracyjną. Warto dobrać model grilla w taki sposób, aby pasował do pozostałych elementów ogrodu.

   Sphere : Miejsca na ognisko i grille od höfats

4. OTWARTA KUCHNIA:
Kuchnia otwarta na ogród to świetne rozwiązanie dla osób, które często organizują spotkania w ogrodzie. Niestety, w naszym klimacie taka kuchnia nie byłaby chyba zbyt często wykorzystywana. No i ja zdecydowałabym się na nią tylko wtedy, gdyby kuchnia sprzedawana była wraz z kucharzem. 😉

 

Miejsca na ognisko i grille od Ñuke
 

5. ZRASZACZ OBROTOWY:

W moim przypadku byłby to totalny „must have” – skoro w ogrodzie jedyną rośliną ma być trawnik to niech chociaż on się dobrze prezentuje. 🙂

 

Zraszacz obrotowy тт : Akcesoria i dekoracje od KABO & PYDO design studio

6. BASEN I TRAMPOLINA:

Uwielbiam aktywny wypoczynek. Zbyt długo nie potrafię usiedzieć w miejscu więc z pewnością postawiłabym w ogrodzie ogromną trampolinę. Co do basenu, to nie wiem czy mogę zaliczać go jako rozwiązanie ogrodowe, bo prawdopodobnie zdecydowałabym się na basen wewnętrzny, aby móc korzystać z niego przez cały rok. Oczywiście koniecznie w towarzystwie sauny!

 

Basen i widok na silownie : Eklektyczny basen od SAFRANOW

Ciekawi mnie, bez jakich elementów nie wyobrażacie sobie ogrodu? Lubicie kwiaty czy tak jak ja poszukujecie innych rozwiązań na stylową i jednocześnie komfortową aranżację ogrodu? 🙂