Ostatnio pogrupowałam Wasze wiadomości i staram się tworzyć posty, które są odpowiedzią na Wasze pytania. W tym celu powstała nowa seria wpisów – „WNĘTRZARSKIE Q&A”.

Dzisiejszy post nie jest typowo wnętrzarski. Prosiliście o sposoby na niebanalne zapakowanie prezentów. Przede wszystkim szukacie rozwiązań, które umożliwiają ozdobienie upominku bez wykorzystania ozdobnego papieru do pakowania. Przygotowałam kilka pomysłów, dzisiaj mieliśmy zrobić zdjęcia, jednak z powodu mojej choroby wszystko zostało odwołane. Znalazłam więc dla Was trzy pomysły na kreatywne pakowanie prezentów i zdecydowałam się je Wam podrzucić, a post z moimi propozycjami na zapakowanie prezentów opublikuję przy innej okazji. W końcu nim się obejrzymy, a już będą Walentynki! 😉

 

– MAPY –

Ten pomysł bardzo przypadł mi do gustu! Zapakowanie w ten sposób prezentów miłośnikom podróży to naprawdę świetny sposób. Z pewnością każdy z Was posiada w domu stare, bezużyteczne mapy lub wrócił z wakacji, gdzie otrzymał kilka egzemplarzy tej samej mapki w punkcie informacyjnym. Jeżeli wybraliście się na wyjazd z obdarowywaną osobą i posiadacie mapę z miejsca, w którym wspólnie byliście to upominek stanie się bardzo spersonalizowany.

– GAZETY –

O ile nie każdy może być w posiadaniu map, o tyle nie wierzę, że ktoś z Was może nie mieć w domu przynajmniej jednej, niepotrzebnej gazety! Do pakowania prezentów najlepiej sprawdzą się te czarno-białe, ale jeżeli posiadacie kolorowe to również możecie je wykorzystać.

Możecie zapakować prezent w gazetę i przewiązać go standardową wstążką:

źródło: https://www.pinterest.com/pin/381469030908095285/

Z powodzeniem możecie użyć również innych elementów ozdobnych, które posiadacie pod ręką (np. suszone owoce, rośliny, serwetki, klipsy czy pieczątki):

Co zrobić w momencie gdy nie tylko nie posiadacie ozdobnego papieru, ale również wstążek i innych ozdób? Spokojnie, sama gazeta również sprawdzi się rewelacyjnie:

źródło zdjęcia: https://www.pinterest.com/pin/533395149588695085/

 

– SWETRY –

Jeżeli w trakcie zimy zdarzy się Wam zabrudzić lub zniszczyć ukochany sweter, nie wyrzucajcie go! – jego rękawy mogą okazać się niezwykle przydatne do zapakowania gwiazdkowych prezentów:

 

Mam nadzieję, że wpis okazał się choć troszkę pomocny! 🙂

PS. Ktoś oprócz mnie również rozchorował się tuż przed świętami? 🙁